Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nawet na urlopie jest policjantem. Para złodziei zatrzymana

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Łodzi oraz jego 30-letnią kompankę za liczne kradzieże, na terenie kraju. Mężczyzna usiłował uciec pracownikom ochrony, jednak gdy do pościgu dołączył policjant, po chwili był w rękach mundurowych. Policjanci dotarli również do amatorki cudzego mienia. Oboje usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

5 marca 2024 roku około godziny 19:00 policjant Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego piotrkowskiej jednostki, będąc na zakupach w galerii handlowej, w pewnym momencie zauważył pracowników ochrony, którzy gonili mężczyznę. – Funkcjonariusz od razu dołączył do pościgu, gdzie po krótkiej chwili ujął uciekającego 33-latka, a następnie przekazał go policjantom, którzy zostali wezwani na miejsce. Jak się okazało, mężczyzna wraz z kobietą, dokonywali kradzieży w jednym ze sklepów w galerii. Po przyjeździe patrolu okazało się, że przestępczy duet dokonywał również kradzieży w galerii w Toruniu. Łodzianin miał również przy sobie środki odurzające, które po sprawdzeniu dały wynik pozytywny w kierunku marihuany, a do galerii przyjechał swoim samochodem, posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci szybko dotarli również do kobiety, która wraz z 33-latkiem dokonywała kradzieży – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Amatorka cudzego mienia podzieliła los kompana i trafiła do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz liczne kradzieże w Piotrkowie Trybunalskim oraz Toruniu. Kobieta odpowie za kradzieże. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!