Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Naukobus i człowiek-układanka w Piotrkowie Trybunalskim

Uczniowie Językowej Szkoły Podstawowej im. Agnieszki Holland w Piotrkowie Trybunalskim, a także z innych szkół powiatu piotrkowskiego,mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. W Piotrkowie Trybunalskim gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa Eksperymentuj!, którą przywiózł na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa Eksperymentuj! to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Uczniowie przez cały czwartek i piątek mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można było też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę był „człowiek-układanka”. Uczniowie przekonali się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę była gwarantowana.

Eksperymenty w domu

Dla odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Okazuje się, że można samodzielnie eksperymentować używając tego, co ma się pod ręką. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje Twierdzenie Pitagorasa.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
26 września, 2022 22:22

A gdzie ten naukobus, bo na zdjęciach go nie widać?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!