Artykuł partnerskiArtykuły SponsorowaneKulturaNadchodzące wydarzenia

Nauka tańca po 30-tce, czy warto?

Wiele osób po trzydziestce myśli o nauce tańca. Niektórzy chętnie wybraliby się na kurs tańca solo, inni na lekcje tańca w parach. Zdarza się, że zaczynają już szukać odpowiedniej szkoły tańca w swoim mieście i wtedy… pojawiają się pytania typu: czy nie jestem już za stary/a na kurs tańca, czy w moim wieku można jeszcze nauczyć się tańczyć?

Przecież niektórzy trenują od dziecka. Owszem, tak samo jest z innymi aktywnościami, takimi jak śpiewanie czy pływanie – ale nie oznacza to, że po trzydziestce do niczego już się nie nadajemy. Znamy wiele osób, które zaczęły uprawiać sporty (a w tym taniec) w znacznie bardziej zaawansowanym wieku. Trzeba tylko chcieć i spróbować. Powinniśmy pamiętać, że takie rzeczy jak ruch czy rytm stanowią naturalne elementy w życiu człowieka. Ludzie w sposób intuicyjny tańczyli od zarania dziejów. Dlatego nie przekonują nas wyjaśnienia typu: ja naprawdę nie umiem tańczyć, taniec nie jest dla mnie. Nic bardziej mylnego. Możesz nie znać kroków poszczególnych technik tanecznych, możesz się wstydzić otworzyć w tańcu, ale od tego są właśnie kursy tańca.

Nauka tańca – od czego zacząć?

Wystarczy wybrać styl, który pasuje do osobowości danego człowieka. Najłatwiej zacząć od rodzaju muzyki, jaki sprawia, że nogi same zaczynają nam się ruszać. Jeśli ktoś zwyczajnie lubuje się w muzyce latynoskiej, najpewniej salsa lub bachata będzie dla niego. Spokojne dusze, słuchające muzyki klasycznej, powinny odnaleźć się na lekcjach baletu (tańca klasycznego) albo na zajęciach z lirycznego jazzu. A jeśli już wiemy, która z technik chodzi nam po głowie, wybór okazuje się prosty. Pod warunkiem, że nie myślimy ciągle, jak to będzie trudno opanować właściwe figury…

Nauka tańca – poziomy

Przecież mamy różne poziomy kursów tańca. Początkujący kursanci nie będą zmuszani od razu do kręcenia podwójnych piruetów. Po to są instruktorzy, żeby dopasować ćwiczenia do umiejętności i możliwości fizycznych uczniów, a w tym do ich wieku i oczekiwań. Inaczej bowiem będą wyglądać treningi dla osób, które chcą przygotowywać się do turniejów tanecznych (nawet w kategoriach seniorskich), a inaczej dla tych, co pragną trenować rekreacyjnie. 

Jakie korzyści niesie ze sobą nauka tańca?

W każdym przypadku taniec przynosi wiele korzyści – dosłownie w każdym wieku. Podczas nauki tańca poprawiamy swoją sprawność psychoruchową. Uczymy się koordynacji. Pracujemy nad właściwą postawą ciała, polepszamy swój wygląd, spalamy zbędne kalorie i wreszcie czujemy się lepiej.

Dlaczego warto zapisać się na kurs tańca?

Kursy tańca – zarówno te solo jak i lekcje tańca dla par są także pretekstem do towarzyskich spotkań. Na zajęciach tanecznych spotykamy ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Dlatego szkoły tańca są wspaniałym lekarstwem na samotność. Pozytywnych „skutków ubocznych” uczestnictwa w lekcjach tańca jest tak dużo, że nawet jeśli nie zostaniesz mistrzem międzynarodowych konkursów tańca, to na pewno wyciągniesz z kursu coś dla siebie. Poczujesz się pewniej na parkietach rożnych imprez, a może nawet ogólniej – w życiu. Bo taniec dodaje skrzydeł.

Szukasz szkoły tańca w Łodzi? Zajrzyj na www.spot66.pl ?. Pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w upodobanej technice (a mamy ich sporo). Szczegóły w aktualnościach lub w zakładce GRAFIK.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!