Fot. Archiwum prywatne Marty Mysur

Naucz się bronić i bądź bezpieczna

Views: 388

Marta Mysur – mistrzyni świata w taekwondo ITF oraz policjantka poprowadzi w najbliższą sobotę  (10 marca), w godz. od 9.30 – 11.30 w piotrkowskim klubie Aikido Aikikai przy ul. 1 Maja 27,  zajęcia z samoobrony w ramach kampanii „Bezpieczna kobieta 2018”.

Mieszkanki Piotrkowa i okolic, od kilku tygodni podczas weekendowych zajęć, uczą się jak skutecznie odeprzeć atak napastnika. Treningi na macie prowadzą doświadczeni instruktorzy z piotrkowskiego Klubu Aikido Aikikai. Panie potrafią już schodzić z linii ataku oraz zakładać dość skomplikowane dźwignie.

Natomiast w najbliższą sobotę trening poprowadzi Marta Mysur. Mistrzyni Świata, Europy i Polski w taekwondo, a na co dzień policjantka z tomaszowskiej komendy, pokaże uczestniczkom „Bezpiecznej kobiety 2018” jak się bronić, uderzając w newralgiczne miejsca na ciele.

Marta Mysur prowadziła zajęcia z samoobrony już podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji „Bezpiecznej kobiety”. Rok temu dyplomy ukończenia kursu otrzymało 25 uczestniczek. Obecnie ćwiczy na macie o pięć pań więcej.

– Projekt „Bezpieczna kobieta” w takiej formule, to kurs samoobrony, ale również szeroka kampania bezpieczeństwa, która zakończy się prelekcją funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Przez całe etap szkolenia instruktorzy kładą duży nacisk na profilaktykę, ostrożność i świadomość zagrożenia. Policjant natomiast wskaże te miejsca na mapie zagrożeń, których trzeba unikać. O tym, jak nie kusić losu, mówić będzie również Marta Mysur – podkreśla Dawid Ciżewski, współorganizator projektu.

Kampania „Bezpieczna kobieta” organizowana jest przez stowarzyszenie „Pokolenie IDEA” oraz Klub Aikido Aikikai, przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *