GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Narodowe Czytanie w Wolborzu

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania w Wolborzu, czytelnicy biblioteki mieli okazję spotkać się, aby obejrzeć wyjątkowy spektakl w reżyserii Bartłomieja Gumulca  ,,Wariacje z Dulskiej, czyli rzecz o kołtunerii i miłości na podstawie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Przed widownią zaprezentował się Amatorski Teatr Dorosłych z Wolborskiego Centrum Kultury  zapoznając widzów z dziełem, które piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Celem inicjatywy jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości.

Czytelnicy wzięli również udział w odsłonie projektu ,,Poznaj siebie przez muzyczne korzenie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego realizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu. Na scenie zaprezentował się zespół Antidotum Quartet, który  tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz artystki Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Licznie zgromadzona młodzież ze szkół z Gminy Wolbórz wysłuchała koncert muzyki klasycznej w nowoczesnej aranżacji, z elementami  popu, rocka w wersji elektronicznej. W inicjatywie udział wzięli Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz Sekretarz Gminy Wolbórz Elżbieta Bijoch. Organizatorem przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!