GminyGrabica

Narada sołtysów Gminy Grabica

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w pełnym reżimie sanitarnym, w auli Gminnego Centrum Kultury odbyło się spotkanie Sołtysów Gminy Grabica z Wójtem Krzysztofem Kulińskim.

Na spotkaniu podsumowującym mijający rok, omówiono bieżące sprawy związane z działalnością Gminy, przedstawiono sprawozdanie z realizacji zadań, jak i również zapoznano sołtysów z najważniejszymi planami inwestycyjnymi na 2021 rok.

Wójt Gminy przekazał również sołtysom bardzo dobre wieści dla mieszkańców. Decyzją Rady Gminy stawki podatkowe na 2021 rok pozostały na tym samym poziomie w stosunku do 2020 roku. Kolejna dobrą informacją jest to, że mimo rosnących cen w różnych dziedzinach życia, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 roku w Gminie Grabica nie ulegnie zmianie (miesięczna opłata od osoby wyniesie nadal 16 zł przy selektywnej zbiórce).

W nowym roku odpady z posesji będą odbierane raz w miesiącu, natomiast odpady wielkogabarytowe, metal, opakowania wielomateriałowe, przeterminowane leki, chemikalia, odpady niebezpieczne, zużyte baterie, akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, zużyte opony można dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który znajduje się obok oczyszczalni ścieków w Grabicy.

Wszelkie informacje dotyczące gospodarki odpadami wraz z harmonogramami można uzyskać w Urzędzie Gminy, u sołtysów oraz na stronie internetowej.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!