Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Nagrody dla nauczycieli

88 nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych odebrało z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka listy gratulacyjne z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Piotrkowskie obchody „Dnia Nauczyciela” zorganizowano w poniedziałek (14.10) w Zamku Królewskim.

– Święto Edukacji Narodowej ma wymiar szczególny. Od dawna podkreślano bardzo ważną rolę pracy nauczyciela w kontekście istoty społeczeństwa, narodu, państwa. My jako samorząd również przykładamy dużą uwagę do oświaty ponieważ troska o dobre wychowanie dzieci i młodzieży to troska o przyszłość miasta i naszej Ojczyzny – mówił podczas uroczystości prezydent, który podziękował nauczycielom za postawę, zaangażowanie, trud i wysiłek wychowawczy oraz edukacyjny.

– Życzę, aby w codziennej pracy nie brakowało wiary w to, że wykonujecie Państwo rzeczy wyjątkowe. Pamięć o dobrych czynach pozostaje na zawsze. Niech to przeświadczenie towarzyszy Państwu każdego dnia. Chciałbym także podziękować pracownikom administracji i obsługi ponieważ dzięki Państwa zaangażowaniu nauczyciele mogą skupić się wyłącznie na edukacji i wychowaniu dzieci – podsumował Krzysztof Chojniak.

Podczas uroczystości życzenia pedagogom złożyli jeszcze m.in. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wiesława Olejnik, dziekan dekanatu piotrkowskiego ks. kan. Stanisław Nowacki oraz Elżbieta Kaczmarek, przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”.

Nagrody Prezydenta Miasta otrzymało 51 pedagogów i 37 pracowników administracji i obsługi.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x