GrabicaWydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Grabica

We wszystkich szkołach na terenie Gminy Grabica zorganizowano obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystych akademii uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za trudy nauczania.

Akademie były okazją do złożenia ślubowania przez najmłodszych uczniów. Zostali tym samym przyjęci w poczet szkolnej społeczności. W uroczystościach udział wzięli: wójt, przedstawiciele Rady Gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. – Oświata to jeden z priorytetów w działaniach Gminy Grabica, dlatego przeznacza się na nią znaczną część środków z budżetu, po to, by edukacja była na najwyższym poziomie, a uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju – mówił podczas uroczystości wójt Krzysztof Kuliński.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie zyskali nowe miejsce do nauki – „Ekopracownię pod chmurką”. Uroczystego otwarcia dokonali wójt Krzysztof Kuliński, przewodniczący rady Dariusz Kalisiak, dyrektor szkoły Jarosław Janczak, przewodniczący Rady Rodziców Kamil Tarnawski oraz przedstawiciele uczniów. W nowej „sali” którą nazwano „Brzózka”, znalazły się się m.in. tablice dydaktyczne, gry edukacyjne, stacja meteorologiczna, a także budki i karmniki dla ptaków. Pojawiła się również altana z ławkami do przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu. W ramach zadania nasadzone zostały również nowe drzewa i krzewy. Całkowita wartość zrealizowanego zadania wyniosła niemal 54 tysiące zł, wartość dotacji z WFOŚiGW w Łodzi to ponad 48 tysięcy złotych.

„Ekopracownią pod chmurką” pn. „Botanik” może pochwalić się także Szkoła Podstawowa im. J. Porazińskiej w Boryszowie. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 56,5 tysiąca złotych, z czego ponad 49 tysięcy pochodzi z dotacji udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x