Wydarzenia

Nagroda dla powiatu piotrkowskiego

Powiat piotrkowski otrzymał wyróżnienie za aktywne działanie na rzecz pozyskiwania środków unijnych. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Powiat piotrkowski otrzymał wyróżnienie za największą ilość złożonych projektów unijnych w kategorii: powiaty powyżej 75 tys. mieszkańców. Nagrodę w imieniu powiatu odebrał z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marka Mazura, oraz marszałka Witolda Stępnia członek zarządu powiatu piotrkowskiego, Józef Korpas.

– Województwo łódzkie dobrze radzi sobie z pozyskiwaniem i wydawaniem unijnych pieniędzy. Nasz region jest dzisiaj trzeci w kraju. Ponad 11 mld zł w ciągu 20 lat samorząd regionalny wydał na modernizację województwa. Do tego kolejne 14 mld zł wydatkowaliśmy z Unii Europejskiej. Widać, że region łódzki cały czas się rozwija – powiedział podczas gali przewodniczący Sejmiku WŁ, Marek Mazur.

W trakcie gali wręczono też odznaki honorowe dla osób szczególnie zasłużonych dla samorządu województwa. Uhonorowani zostali sportowcy: Mieczysław Nowicki, prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista mistrzostw świata oraz Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski na dystansie 1500 metrów w Soczi i pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!