Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Na Piłsudskiego w Piotrkowie będzie fotoradar. Zmiany w Poniatowie na DK12

Wszystko wskazuje na to, że w alejach Piłsudskiego w Piotrkowie, Inspekcja Transportu Drogowego zamierza postawić fotoradar. Zmiany szykują się także w lokalizacji urządzenia w Poniatowie na DK12.

– Na terenie województwa łódzkiego wstępnie wytypowaliśmy 5 lokalizacji. Prace jeszcze się nie zakończyły, ale jedną z nich jest Konstantynów Łódzki. Tam planujemy zlikwidować star fotoradar, a pojawiłby się on w Piotrkowie Trybunalskim, w al Piłsudskiego na wysokości Czarnej Drogi – informuje Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa Generalnego Inspektora Transportu Drogowego w Warszawie. – Przy okazji modernizacji systemu fotoradarowego, chcemy część lokalizacji zmienić. Staramy się na bieżąco prowadzić analizę skuteczności działania wszystkich urządzeń które pracują w systemie fotoradarowym. Oceniamy ich skuteczność, oceniamy jak wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, i jeśli ocenimy, że stan BRD na danym odcinku drogi poprawił się w sposób znaczący, i jest to sytuacja ciągła a nie epizod, podejmujemy decyzję o tym aby zlikwidować urządzenie w jednym miejscu, i przenieść w inną lokalizację, tak będzie w przypadku Konstantynowa i Piotrkowa Trybunalskiego – dodaje rzeczniczka.

To szukanie pieniędzy na siłę, przecież i tak wszyscy jeżdżą znacznie wolniej – mówi kierowca zielonego fiata.

To bardzo dobry pomysł. Mieszkam niedaleko i widzę, że kierowcy jeżdżą tu bardzo szybko. A na przejściu dla pieszych w okolicy wiaduktu, było już bardzo wiele zdarzeń – dodaje kobieta z żółtej skody.

Pozytywnie ten pomysł ocenia Rada Osiedla „Piastowskie”.

– Popieramy każdą formę poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego osiedla. Kiedyś składaliśmy wniosek do Budżetu Obywatelskiego, który dotyczył montażu niewielkich czerwonych progów zwalniających zlokalizowanych przed pasami, ale wtedy nasz pomysł nie spotkał poparcia magistratu, teraz może kierowcy zwolnią – mówią członkowie RO.

Statystyki

Jak mówią statystyki policyjne, mundurowi na Piłsudskiego mają co robić. – W 2022 roku odnotowaliśmy tam 1 wypadek w którym ranne zostały 2 osoby. Kolizji odnotowaliśmy aż 26. Z kolei ten rok to 1 wypadek w którym ranna została 1 osoba, a także 1 kolizja – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Zmiany także na DK12 w Poniatowie

– Zaplanowaliśmy także zmiany w lokalizacji fotoradaru w Poniatowie na DK12. Tam jednak to poprawki kosmetyczne – dodaje Monika Niżniak z GITD.

3.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak mały
Polak mały
14 lutego, 2023 22:28

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na PiS?

Aga
Aga
15 lutego, 2023 11:29

Należy doświetlić strefę chodnika przy przejściu dla pieszych w okolicy wiaduktu(osiedle piastowskie). Wczoraj jechałam tamtędy, pieszy wyłania się z czarnej.. i wbiega na jezdnię. Naprawdę nie widać, że zbliża się do przejścia. O wypadek nietrudno. W trosce o bezpieczeństwo pieszych należy zapewnić oświetlenie chodnika w tamtym obszarze.

Andrzej
Andrzej
16 lutego, 2023 08:42

I znowu pieszy ma pozostać świętą krową, a kierowcy jak zwykle samo zło.

Paweł
Paweł
16 lutego, 2023 15:26

Lokalizacja nie jest zla,ale szybciej jezdza na Sikorskiego.

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!