SulejówWażne wiadomościWydarzenia

Na DK12 pieszy zginął pod kołami ciężarówki AKTUALIZACJA

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek (27.11) po godzinie 3 w nocy w okolicach Włodzimierzowa. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 67-letni mieszkaniec powiatu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym man z naczepą jechał drogą krajową 12 w kierunku Sulejowa. Na wysokości miejscowości Włodzimierzów nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przeprowadzał rower przez oznakowane przejście. W wyniku zdarzenia 67-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci apelują!

Zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zachowujmy czujność na drodze. Za kierownicą siadajmy zawsze wypoczęci. Zmęczenie powoduje brak koncentracji, a chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy również o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach. Jesienno-zimowa aura w tym śliska nawierzchnia oraz mgły w dużym stopniu wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych obowiązkowo w terenie niezabudowanym. Pomimo, że ustawodawca nie nakłada obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, to zachęcamy by, szczególnie po zmroku, używać ich również w mieście, gdyż w dużym stopniu poprawiają one widoczność.

3.8 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!