Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Mural z wizerunkiem piotrkowskich sportowców?

W przestrzeni publicznej pojawił się pomysł, by stworzyć mural z wizerunkami piotrkowskich sportowców. Miałby on pokazywać najwybitniejszych sportowców związanych z Piotrkowem Trybunalskim. Jak oceniacie ten projekt?

Z pomysłem wyszedł Marcin „Sacza” Saciński, twórca facebookowego profilu „Pamiątki Sportowe Piotrków Trybunalski”. – Jak wiecie, można składać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Co sądzicie o muralu z wizerunkami Piotrkowskich sportowców ? Myślę, że zasługują na to wyróżnienie. Zostali by zapamiętani na długo, a niestety młode pokolenie nie wie, że czasami mijają na ulicy medalistę mistrzostw Polski, Europy, a nawet świata. Każde dziecko z pewnością zainteresuje się postaciami na muralu i być może zainspiruje je to do uprawiania sportu – napisał na Facebooku.

Pierwsze opinie są bardzo pozytywne. – I to jest świetny pomysł! – powiedział Michał Jaworski, utalentowany zapaśnik, od zawsze związany z Atletycznym Klubem Sportowym. – Uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo każda forma promocji piotrkowskich sportowców jest wskazana. Mamy się czym pochwalić, więc warto dotrzeć do młodszych pokoleń, w sposób do nich przemawiający – dodał.

– To nie jest dobry pomysł, to jest genialny pomysł! – mówi w rozmowie z nami Michał Ostafijczuk, dziennikarz sportowy i znawca piotrkowskiego sportu. – Mogę tylko przyklasnąć takiej idei, bo przecież mamy mnóstwo fantastycznych sportowców. Ktoś jednak musiałby wyselekcjonować odpowiednie nazwiska. A takich osób jest bardzo dużo. W wielu miastach są podobne murale, więc dlaczego nie w Piotrkowie? – pyta retorycznie nasz rozmówca.

Istotne także jest to, w którym miejscu taki mural miałby powstać. Jest wiele kamienic w Piotrkowie, na których wizerunek rodzimych sportowców mógłby się znaleźć. Marcin „Sacza” Saciński che, żeby mural powstał na elewacji kamienicy przy Palcu Niepodległości 4, czyli tam, gdzie miały być słynne węgierskie papryczki, a które nigdy nie powstały. Jednak Michał Ostafilczuk ma inny pomysł. – Jeśli prezydent Juliusz Wiernicki planuje wybudowanie nowej hali sportowej, to może ten mural mógłby powstać właśnie tam? – mówi dziennikarz sportowy.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!