SportWydarzeniaZapasy

Młode zapaśniczki z Piotrkowa najlepsze w kraju

Ogromny sukces młodych zapaśniczek z Piotrkowa Trybunalskiego! Kadetki AKS wywalczyły pięć medali podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krotoszynie, dzięki czemu Atletyczny Klub Sportowy zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Najlepsze zapaśniczki młodego pokolenia trenują w Atletycznym Klubie Sportowym – taki wniosek można wysnuć patrząc na wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Piotrkowskie kadetki (zawodniczki do lat 17) wywalczyły w Krotoszynie pięć medali: jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe:

złoto – Patrycja Wochna (kat. 69 kg)
srebro – Dominika Jaroszewska (kat. 57 kg)
brąz – Nikoletta Szewczuk (kat. 43 kg)
brąz – Nikola Dytrych (kat. 46 kg)
brąz – Aleksandra Skudlara (kat. 53 kg)

Dzięki podopiecznym Angeliki Dytrych i Grzegorza Ludwiga, AKS zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej, a w rankingu województw, łódzkie uplasowało się na trzeciej pozycji za lubelskim i zachodniopomorskim.

– Ciężka praca tych walecznych dziewczyn wreszcie zaowocowała. Jestem z nich bardzo dumna, bo widzę ile serca wkładają w codzienne treningi. Ten sukces pokazuje, że zapaśniczy Piotrków Trybunalski to nie tylko styl klasyczny – mam nadzieję, że już wkrótce nasze zawodniczki będą regularnie zdobywały medale najważniejszych zawodów seniorskich – mówi Angelika Dytrych, trenerka zapaśniczek Atletycznego Klubu Sportowego.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to odbywające się co roku zawody, w których skład wchodzi rywalizacja w najpopularniejszych dyscyplinach w Polsce. To najbardziej prestiżowa krajowa impreza dla dzieci i młodzieży, a medaliści OOM w przyszłości bardzo często zostają wielkimi gwiazdami sportu.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!