GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Milion dla Wolborza z rezerwy budżetowej

Wolbórz dostał z rezerwy budżetowej budżetu państwa milion złotych. O środki finansowe przeznaczone na inwestycje w gminie zabiegał Poseł RP Grzegorz Lorek.

Informację o przyznaniu Gminie Wolbórz 1 mln zł na inwestycje potwierdził poseł Grzegorz Lorek oraz przedstawiciele Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Na terenie trwającej inwestycji, przebudowy szkoły w Goleszach spotkali się Poseł Grzegorz Lorek, Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, jego z-ca Dymitr Jędryka i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin. 

– To dla nas bardzo dobra informacja, ponieważ na terenie Miasta i Gminy Wolbórz realizujemy obecnie sporo inwestycji, jedną z nich jest kompleksowa przebudowa Szkoły Podstawowej w Goleszach o wartości blisko 5,7 mln zł. Bardzo dziękuje Posłowi Grzegorzowi Lorkowi za skuteczne zabieganie o środki finansowe dla naszego regionu, dziękuje też Premierowi Rządu RP za uruchomienie 1 mln zł dla Wolborza z rezerwy budżetowej państwa, to będą dobrze spożytkowane pieniądze. – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

– Cieszę się, że mogłem pomóc. Jestem pod wrażeniem inwestycji, którą dzisiaj oglądamy z Burmistrzem Jarosem. Ta szkoła w Goleszach będzie zupełnie innym, nowym budynkiem po zakończeniu prac budowlanych. Dzieci i młodzież będą miały doskonałe warunki do edukacji. – powiedział Grzegorz Lorek Poseł na Sejm RP. 

Prace budowlane w Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych mają być zakończone do końca lutego przyszłego roku. Szkoła została rozbudowana o dodatkowy budynek, w którym powstanie przedszkole samorządowe. Kompleks edukacyjny zostanie ocieplony, wymieniona zostanie stolarka okienna, kompleksowo wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia a całość zyska nowoczesny system ogrzewania pompą ciepła wspomaganą gazem. 

Przypomnijmy, ​Wolborz znalazł się na 32 miejscu w Polsce w kategorii mniejszych miast w rankingu inwestycyjnym opublikowanym przez czasopismo WSPÓLNOTA. Wolbórz wydaje rocznie na inwestycje średnio 1.781,94 zł w przeliczeniu na mieszkańca.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: