Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Mikołajki z policją i WORDem

6 grudnia, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem piotrkowscy policjanci z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i oczywiście Świętym Mikołajem, odwiedzili dzieci przed jedną z piotrkowskich podstawówek. Przedsięwzięcie miało na celu popularyzację bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych. Mundurowi pojechali też z wizytą do przedszkolaków.

Piotrkowscy policjanci, dla których bardzo ważne jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, dotarli dzisiaj do ich najmłodszej grupy. Z uczniami Szkoły Podstawowej numer 2 w Piotrkowie Trybunalskim, wykorzystując formę zabawy, rozmawiali o tym jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad prawidłowego zachowania na przejściach dla pieszych. Dzieci odpowiadały na pytania mundurowych na temat swojej drogi do szkoły, a także dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, zwłaszcza kiedy szybko zapada zmrok.

Mikołaj rozdawał słodycze a policjanci i pracownicy WORD porcje wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz elementy odblaskowe. Kiedy uczniowie rozpoczęli lekcje, policjanci pojechali do przedszkola.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!