Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Mig i Iskry nad Piotrkowem

Przyjechali do Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej z najdalszych zakątków Polski. Na co dzień robią różne rzeczy, ale łączy ich jedno – pasja do lotniczej fotografii.

Już 13 raz spotkali się w Piotrkowie sympatycy Air-to-Air Meeting. Pod takim hasłem kryje się projekt zainicjowany kilka lat temu przez znakomitego polskiego fotografa lotniczego Sławka HESJA Krajniewskiego, który we współpracy z Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej zaprasza do Piotrkowa pasjonatów lotniczej fotografii.-

Sławka znałem z pięknych zdjęć samolotów publikowanych w internecie, kiedyś zadzwonił do mnie, opowiedział o projekcie Air2Air. Zaproponował aby u nas w Piotrkowie, ze względu na piękne plenery Zalewu Sulejowskiego i dogodne położenie, zorganizować bazę fotografów. I tak się stało.

Marcin Pampuch, z-ca dyrektora lotniska.

Dziś piotrkowskie lotnisko znane jest w kraju i na całym świecie, wszędzie tam gdzie ludzie chcą oglądać zdjęcia samolotów w ich naturalnym środowisku, czyli w powietrzu. Zdjęcia są publikowane na FB i na stronie www.hesja.pl

W piątek 25 września fotografom nad lotniskiem pozowały następujące samoloty: SB Lim-2, 2x TS-11 Iskra, Jak-3M, Bolkow 105, TS-8 Bies, AT-3, SC.7 Skyvan col. DRAGON.

Na płycie lotniska było blisko 80 fotografów, którzy zrobili tysiące zdjęć, najlepsze już pojawiają się w internecie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!