Piotrków TrybunalskiSportWydarzenia

Międzynarodowy turniej w piłkę nożną

W sobotę (12.05) na Stadionie Miejskim przy ul. Broniewskiego 18 odbył się II Międzynarodowy Turniej w piłkę nożną. O miano najlepszej, rywalizowało 8 drużyn.

W turnieju, którego organizatorem była Fundacja „Niedaleko”, udział wzięło 8 drużyn chłopców rocznika 2005 i młodsi: GLKS WŁÓKNIARZ Moszczenica, LKS START Niechcice, UKS PIOTRCOVIA Piotrków Trybunalski, PKS POLONIA Piotrków Trybunalski, MGKS SKALNIK Sulejów, UKS MAZOVIA Tomaszów Mazowiecki oraz dwie drużyny z Ukrainy EKSPRES Zdołbuniv i WOŁYŃ Łuck. I miejsce zajęli zawodnicy UKS MAZOVIA Tomaszów Mazowiecki, którzy w decydującym spotkaniu pokonali GLKS WŁÓKNIARZ Moszczenica 1:0. Trzecie miejsce zdobył zespół UKS PIOTRCOVIA Piotrków Trybunalski, który zwyciężył w „małym” finale zespół LKS START Niechcice 1:0.

Klasyfikacja:
I miejsce UKS MAZOVIA Tomaszów Mazowiecki
II miejsce GLKS WŁÓKNIARZ Moszczenica
III miejsce UKS PIOTRCOVIA Piotrków Trybunalski
IV miejsce LKS START Niechcice

Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Jarosław NOWAK, GLKS WŁÓKNIARZ Moszczenica. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został zawodnik MAZOVII Tomaszów Maz., Maciej Białas. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Ivanov Krylo z WOŁYNIA Łuck.

Skład UKS MAZOVIA Tomaszów Mazowiecki
Adrian Grad, Maciej Białas, Marcel Mękarski, Aleksy Jóźwik, Karol Krześniewski, Jakub Chojecki, Bartosz Stańdo, Damian Przybylski, Kacper Juszczak, Effe Batuar, Wojciech Trojak, Michał Dąbrowsk. Trener: Marcin Suski

Skład GLKS WŁÓKNIARZ Moszczenica
Jarosław Nowak, Michał Głowacki, Maksym Kaleta, Jakub Latocha, Adam Kowalczyk, Adam Łaski, Jakub Danielewicz, Bartosz Kuchta, Igor Fryś, Bartosz Pinkowski, Mateusz Pinowski, Seweryn Grabski, Ksawier Olejnik.
Trener: Sławomir Góralczyk

Współorganizatorami turnieju byli: OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, PKS POLONIA Piotrków Trybunalski oraz OSiR w Piotrkowie Trybunalskim.