Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Międzynarodowy Dzień Archiwów #MDA2021

Międzynarodowy Dzień Archiwów jest szczególną okazją do prezentacji archiwów poprzez pryzmat ich działań i zasobów. W tym roku – w dalszym ciągu upływającym pod znakiem zagrożenia pandemicznego COVID-19, pracownicy archiwum postanowili zestawić tradycję z nowoczesnością. Dlatego wydarzenie organizowane jest zarówno w przestrzeni cyfrowej, jak i tradycyjnej.

Święto archiwów i archiwistów – Międzynarodowy Dzień Archiwów (MDA) – obchodzone jest każdego roku 9 czerwca. Ustanowione zostało w 2008 r. podczas 16. Międzynarodowego Kongresu Archiwów w Kuala Lumpur. Obecnie archiwa na całym świecie organizują liczne wydarzenia popularyzatorskie i edukacyjne, ujmowane w Międzynarodowy Tydzień Archiwów (International Archives Week), przypadającym w tym roku w terminie 7-11 czerwca. Data 9 czerwca pozostaje nadal punktem centralnym w kalendarzu wydarzeń.

W tym roku Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim podjęło inicjatywę wydarzenia o dwóch obliczach. Już w ubiegłym roku, ze względu na zagrożenie pandemiczne, wszyscy musieliśmy odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości. Wiele wydarzeń kulturalnych i naukowych przyjęło wówczas postać cyfrową – co widoczne było m.in. podczas ubiegłorocznego MDA. W tym roku, ze względu na stopniowe usuwanie obostrzeń sanitarnych możemy nasze obchody MDA zorganizować częściowo „na żywo” – w historycznym otoczeniu siedziby Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Część naszych atrakcji planowana jest w postaci cyfrowej, część zaś w tradycyjnej – co starliśmy się oddać również w grafice promującej #MDA2021.

Szczegółowy program ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!