Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Mężczyzna z Sadowej przyznał się do zabójstwa. Grozi mu dożywocie

Kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie, który został tymczasowo aresztowany, po usłyszeniu prokuratorskiego zarzutu zabójstwa 50-letniego piotrkowianina. Do zbrodni doszło podczas towarzyskiego spotkania zakrapianego alkoholem.

6 lutego 2021 roku, po godzinie 17:00  dyżurny piotrkowskiej komendy został powiadomiony o zgonie mężczyzny w jednym z domów na terenie miasta. Policjanci, którzy dotarli na miejsce zastali na podłodze w jednym z pomieszczeń zakrwawione ciało mężczyzny. Rany kłute na klatce piersiowej i plecach wskazywały, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Właściciel domu był kompletnie pijany. Twierdził, że spał i niewiele pamięta.

Swoją pracę rozpoczęła grupa operacyjno-dochodzeniowa z technikiem kryminalistyki oraz prokurator. Zabezpieczono ślady i zbierano materiał dowodowy by rozwikłać sprawę tej zbrodni. Śledczy ustalili, że w sobotnie popołudnie 50 i 30-latek wspólnie spożywali alkohol w domu swojego kolegi. Podczas spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której młodszy z mężczyzn zaatakował 50-letniego kompana zadając mu kilkanaście ciosów nożem.

30-latek w chwili zatrzymania przez policjantów miał 4 promile alkoholu w organizmie. 8 lutego 2021 został przesłuchany i przyznał się do winy. Usłyszał zarzut zabójstwa. Za taką zbrodnię grozi kara 25 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

5 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: