Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Medalowy weekend zapaśników AKS

To był medalowy weekend sportowców z Piotrkowa. Zawodnicy i zawodniczki AKS zdobywali złote, srebrne i brązowe medale.

Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli cztery medale podczas mistrzostw Polski juniorów w stylu klasycznym, które odbyły się w miniony weekend w Janowie Lubelskim. Najlepszy w kategorii 77 kg okazał się Filip Loch, a srebrne krążki zdobyli: Kacper Chodakowski (kat. 67 kg), Mateusz Dawid (kat. 72 kg) i Patryk Robaszek (kat. 87 kg). W klasyfikacji drużynowej AKS zajął drugie miejsce.

Dwa medale z Karlina przywiozły zawodniczki piotrkowskiego klubu. Kinga Jaroniek zdobyła srebro Pucharu Polski kadetek w kategorii 43 kg, a Karina Dolna brąz Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w wadze 68 kg.