Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Medalowe debiuty zapaśniczek AKS

Zapaśniczki Atletycznego Klubu Sportowego mają za sobą bardzo dobry start w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców. Na zawodach w Pelplinie wywalczyły dwa srebrne medale i jedno miejsce tuż za podium.

Atletyczny Klub Sportowy reprezentowały w Pelplinie trzy zawodniczki, które po raz pierwszy startowały w mistrzostwach Polski w starszej grupie wiekowej: Wiktoria Jaroniek debiutowała w gronie juniorek, a Nikola Dytrych i Aleksandra Skudlara w kategorii młodzieżowiec (do lat 23). Wszystkie pokazały, że nadal są jednymi z najlepszych zawodniczek w Polsce: Wiktoria Jaroniek wywalczyła srebro w kat. 50 kg, Nikola Dytrych srebro w kat. 53 kg, a Aleksandra Skudlara zajęła 5. miejsce w kat. 68 kg.

Bardzo się cieszę z tego, jak zaprezentowały się dziewczyny. Ich wysokie miejsca to przede wszystkim nagroda za wytrwałość i pracę, jaką wykonały w pierwszej części sezonu. Trzeba podkreślić, że wszystkie trzy znalazły się w strefie medalowej, chociaż dopiero debiutowały w mistrzostwach Polski w starszej grupie wiekowej. To pokazuje, że system pracy w naszym klubie się sprawdza i że nasze dziewczyny nadal należą do ścisłej czołówki w kraju – mówi Angelika Dytrych, trenerka zapaśniczek Atletycznego Klubu Sportowego.

Już niebawem na kibiców czekają kolejne wielkie emocje związane ze startem piotrkowskich zapaśników. W przyszłym tygodniu w Suwałkach odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, podczas której poznamy najlepszych zawodników w Polsce w grupie kadetów. Atletyczny Klub Sportowy reprezentować będą między innymi zawodnicy kadr narodowych: Kinga Jaroniek, Julia i Karina Dolne, Mateusz Dawid, Patryk Robaszek i Stanisław Fussy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!