GminyWażne wiadomościWydarzenia

Martwe sarny w koszu na haku holowniczym…

Jeden z naszych czytelników przesłał do naszej redakcji zdjęcie i film, na którym widać, jak myśliwi przewożą ustrzelone sarny. Co najmniej trzy martwe sztuki spoczywają w koszu zamocowanym na haku holowniczym pędzącej przez wieś toyoty. Głowa jednej z saren wisi na tyle nisko, że zwierze obija nią o każdą nierówność drogi. – To jakiś skandal, Święto świętem (dzień św. Huberta – przyp. red.), ale czy na prawdę nie ma innych możliwości transportu? porażka… – pisze pan Rafał.

Do zdarzenia doszło 3 listopada w dzień św. Huberta – patrona myśliwych – około 17:40 na drodze prowadzącej z Wilkoszewic do Mierzyna. Nasz czytelnik jechał za niebieską toyotą o początkowych numerach rejestracyjnych ERA i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Zbulwersowany całą sytuacją, napisał do nas wiadomość i przesłał zdjęcia wraz z filmem.

Skontaktowaliśmy się z Polskim Związkiem Łowieckim, by zapytać o standardy przewożenia pozyskanych przez myśliwych zwierząt. Okazuje się, że prawo łowieckie nie zostało złamane, ale dobry obyczaj już tak. – Ten kosz nadaje się do przewożenia zwierząt, jednak ja kiedy przewożę ustrzelone sztuki, robię to w plastikowej zamykanej skrzyni – mówi Marek Pudełko, rzecznik prasowy Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. – Na rynku są dostępne plastikowe kuwety i tam można przewozić tusze zwierzyny. Można przykryć ją przepuszczającym powietrze materiałem. Dlaczego powinniśmy to robić? z prostego powodu – by nie drażnić ludzi i nie narażać ich na widoki martwych zwierząt. Uważam, że jest to niedopuszczalne. Na pewno dotrzemy do tego myśliwego – lub myśliwych – by ich pouczyć, żeby następnym razem lepiej zadbać o przewożoną zwierzynę. Ponadto chciałbym wykorzystać te materiały na naszych wewnętrznych szkoleniach, dotyczących tego jak nie powinno się przewozić zwierzyny – dodaje rzecznik.

4.1 12 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Człowiek
Człowiek
5 listopada, 2020 19:09

Zycze każdemu myśliwemu jak najgorzej.

Kry
Kry
Reply to  Człowiek
15 listopada, 2020 21:16

wzajemnie

Gal
Gal
5 listopada, 2020 21:10

Większego pierd…….nia o tym niby płaceniu za dokarmianie oraz za szkody z pieniędzy państwowych nie słyszałem…

Kamil
Kamil
6 listopada, 2020 09:43

Art.61 pkt 2 KRD: Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywoływaniem nadmiernego hałasu. Nie może on mieć odrażającego wyglądu lub wydzielać odrażającej woni. 

Marek
Marek
6 listopada, 2020 11:53

Kiedy wreszcie rozwiążą te koła łowieckie. Przecież to są barbarzyńcy

Marek
Marek
6 listopada, 2020 23:54

Ten patron to hulaka nierób i huncwot!
Brawo myśliwi! Jeśli wzorujecie się na tym czymś o wątpliwej reputacji, a i świętością nie grzeszącym, to cieszę się że nie mam nikogo z waszej gawiedzi znajomych, a tym bardziej w rodzinie!

Waldek
Waldek
10 listopada, 2020 14:02

Co tam sarny. Ale jaki super samochód – to jest to. Zazdroszczę właścicielowi.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!