Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Mamy odpowiedź GDDKiA w sprawie A1

Wczoraj informowaliśmy, że grupa kapitałowa Mirbud wycofała się z podpisania kontraktu na budowę odcinka „B” autostrady A1, pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem.  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dziś zajęła stanowisko w tej sprawie.

Maciej Zalewski, z łódzkiego oddziału GDDKiA informuje:

Na obecną chwilę nie ma żadnych powodów do niepokoju. Trwa postępowanie przetargowe, a wycofywanie się uczestników jest naturalnym, choć nie powszechnym procesem. Po wycofaniu się Kobylarni, zwróciliśmy się z pytaniem do następnego z wykonawców na liście, czy przedłuży ważność oferty. Ustalony termin odpowiedzi, to 5 listopada. Jeśli będzie twierdząca, przed nami tylko skrócona kontrola w UZP i podpisanie umowy. W przypadku odpowiedzi negatywnej, konieczne będzie powtórzenie przetargu na ten odcinek.

Zatem teraz ruch po stronie konsorcjum Budimex-Strabag. Przypomnijmy, że wspomniane konsorcjum będzie budować odcinek A autostrady A1, od Tuszyna do tak zwanego „węzła bełchatowskiego”. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Gdyby zdecydowali się na przyjęcie kontraktu, ich budowała odbywałaby się do Kamieńska.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close