Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Mirbud nie podpisze kontraktu na budowę odcinka A1 pod Piotrkowem

Czy zagrożona jest budowa odcinka „B” autostrady A1, pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem? Chodzi o odcinek długości około 24 km. GDDKiA zapewnia, że budowa nie jest zagrożona, jednak dziś (17.10) konsorcjum spółek z grupy kapitałowej Mirbud poinformowało, że podjęło decyzję o nieprzystępowaniu do zawarcia umowy na projekt i budowę fragmentu autostrady A1.

Jak czytamy w komunikacie  grupy Mirbud:

Decyzja o nieprzystępowaniu do zawarcia umowy została podjęta z uwagi na wydłużony czas rozstrzygania przetargu oraz mający miejsce w okresie od złożenia oferty ponad przeciętny wzrost cen usług podwykonawców i materiałów. Złożona oferta, która przestała wiązać począwszy od dnia 18 września 2018 roku, nie stanowi już rentownego kontraktu.

Czekamy na oficjalne stanowisko Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wiadomo jednak, że po odstąpieniu od podpisania umowy przez aktualnego oferenta, „w grze” pozostała tylko oferta konsorcjum spółek Budimex i Strabag, która pierwotnie nie była wybrana, ponieważ według GDDKiA, była zbyt kosztowna.

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x