Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Magistrat kupi defibrylatory

Piotrkowski Urząd Miasta wzorem Starostwa Powiatowego, kupi przenośne defibrylatory. Magistrat nabędzie 9 takich urządzeń.

Urząd Miasta zakupi 9 urządzeń (8 wewnętrznych i jedno zewnętrzne). Zewnętrzny defibrylator (AED) zainstalowany będzie na budynku Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10.

Wewnętrzne defibrylatory będą dostępne w następujących lokalizacjach:
– Miejski Ośrodek Kultury – al. 3 Maja 12
– Miejski Ośrodek Kultury – ul. Słowackiego 13
– hala Relax – al. 3 Maja 6 B
– Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne – ul. Belzacka 108/100
– kryta pływalnia – ul. Próchnika 8/10
– stadion miejski – ul. Żwirki 6
– Mediateka – ul. M. Curie- Skłodowskiej 3
– Urząd Miasta – ul. Szkolna 28

Automatyczny Elektroniczny Defibrylator (AED) to w pełni zautomatyzowane urządzenie, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowej akcji serca.

AED jest urządzeniem pomocnym przy wykonywaniu reanimacji w różnych warunkach. Sprzęt oddziałuje na organizm poprzez zamocowane na klatce piersiowej elektrody. Dokonują one analizy rytmu serca i pozwalają na ocenę zasadności zastosowania defibrylacji w konkretnym przypadku.

Urządzenie wywołuje reakcję mięśnia sercowego pod wpływem przekazywania prądu stałego o określonej wartości energii. Technologia wykorzystana w urządzeniu umożliwia rzetelną ocenę sytuacji (na podstawie analizy rytmu serca, dokonanej po przyłączeniu do ciała elektrod) i szybką, samodzielną reakcję sprzętu.

Urządzenie jest tak zaprojektowane, że od początku do końca informuje osobę prowadzącą reanimację o podejmowaniu kolejnych kroków. Dzięki temu osoby bez kwalifikacji medycznych mogą przeprowadzić w bezpieczny sposób akcję ratunkową.

Przypomnijmy, w październiku 2018 roku, podobnie urządzenia zakupiło Starostwo Powiatowe. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x