Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Magistrat jeszcze bardziej eko!

Piotrków Trybunalski robi kolejny krok w stronę ekologii. Urząd Miasta oraz wszystkie jednostki podległe rezygnują z plastikowych butelek i produktów jednorazowego użytku.

Z magistratu i wszystkich jednostek podległych miastu znikną wszystkie produkty plastikowe jednorazowego użytku, w tym butelki, kubki, talerzyki czy mieszadełka do napojów. Wszystkie te elementy zostaną zastąpione alternatywnymi produktami, m.in. ze szkła oraz papieru.

Wycofanie z użytku jednorazowych plastików to działanie zgodne z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko.
– Robimy kolejny krok w kierunku ekologii. Troska o ochronę środowiska i zdrowie człowieka musi być obecnie jednym z priorytetowych działań samorządu – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak. 

Piotrków Trybunalski drogą ekologii idzie systematycznie od wielu lat, m.in. poprzez termomodernizacje placówek oświatowych i podłączanie ich do miejskiej sieci ciepłowniczej, stosowanie energooszczędnych rozwiązań jak: zamontowanie solarów na niektórych obiektach użyteczności publicznej czy utworzenie miejskiej pasieki na terenie ujęcia wody przy ul. Żwirki.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!