Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Magistrat jeszcze bardziej eko!

Piotrków Trybunalski robi kolejny krok w stronę ekologii. Urząd Miasta oraz wszystkie jednostki podległe rezygnują z plastikowych butelek i produktów jednorazowego użytku.

Z magistratu i wszystkich jednostek podległych miastu znikną wszystkie produkty plastikowe jednorazowego użytku, w tym butelki, kubki, talerzyki czy mieszadełka do napojów. Wszystkie te elementy zostaną zastąpione alternatywnymi produktami, m.in. ze szkła oraz papieru.

Wycofanie z użytku jednorazowych plastików to działanie zgodne z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko.
– Robimy kolejny krok w kierunku ekologii. Troska o ochronę środowiska i zdrowie człowieka musi być obecnie jednym z priorytetowych działań samorządu – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak. 

Piotrków Trybunalski drogą ekologii idzie systematycznie od wielu lat, m.in. poprzez termomodernizacje placówek oświatowych i podłączanie ich do miejskiej sieci ciepłowniczej, stosowanie energooszczędnych rozwiązań jak: zamontowanie solarów na niektórych obiektach użyteczności publicznej czy utworzenie miejskiej pasieki na terenie ujęcia wody przy ul. Żwirki.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close