Piłka ręcznaSport

Lublinianki pokonały Piotrcovię

MKS FunFloor Lublin zaliczył dwunaste zwycięstwo w sezonie. Lublinianki pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 36:23 i wróciły na pozycję ligowych wiceliderek. Bramkę nr 1000 w najwyższej w kraju klasie rozgrywkowej zdobyła Kinga Achruk.

Tuż po rozpoczęciu meczu wynik otworzyła rozgrywająca gości, Joanna Waga. Lucyna Sobecka w trzeciej minucie podwoiła prowadzenie przyjezdnych, ale chwilę później na 1:2 trafiła Daria Szynkaruk. Kapitan lubelskiej drużyny umieściła piłkę w siatce ponownie, trafiając na 2:3 i 3:3. Lublinianki po raz pierwszy na prowadzenie wyszły po golu Sary Kovarovej. Reprezentantka Czech w siódmej minucie miała na swoim koncie już dwa gole i dwie asysty, a jej zespół wygrywał 5:4. Piotrcovia jednak szybko wyrównała dzięki Tauani Schneider, która na tym etapie spotkania mogła się pochwalić już trzema trafieniami.

Pod koniec dziesiątej minuty doszło do epokowego wydarzenia. Tysięczną bramkę w najwyższej w kraju klasie rozgrywkowej zdobyła Kinga Achruk. MKS FunFloor Lublin wygrywał 8:6. Trzybramkowe prowadzenie gospodyń stało się faktem, gdy fenomenalnym rzutem ze swojej połowy piłkę w siatce umieściła Oktawia Płomińska. Pół minuty później popularna „Okti” trafiła na 11:7. Po pierwszym kwadransie lublinianki wygrywały 12:9.

Po upływie dwudziestej minuty meczu wicemistrzynie Polski wygrywały 14:10. Po niezwykle szybkim początku spotkania tempo spadło. Utrzymywało się prowadzenie miejscowych na poziomie czterech goli. Dla MKS-u FunFloor trafiały Magda Więckowska, Romana Roszak, Magda Balsam, Joanna Andruszak i Stela Posavec. Po drugiej stronie parkietu świetnie prezentowała się Weronika Gawlik. Pokonać ją zdołały jedynie Lucyna Sobecka i Daria Grobelna. W 29. minucie wicemistrzynie Polski wygrywały już 19:12. Nim wybrzmiała syrena sygnalizująca przerwę trzynastą bramkę dla Piotrcovii zdobyła Tatiana Trbovic.

Piotrkowianki po zmianie stron szybko zniwelowały dwa gole straty. Dopiero w połowie 35. minuty Kovarova zdobyła pierwszego gola dla gospodyń w drugiej połowie (20:15). Wcześniej biało-zielone obijały słupek. W 38. minucie Szynkaruk trafiła natomiast w poprzeczkę. Niemal wszystko wychodziło natomiast Weronice Gawlik. W tym fantastyczna interwencja przy rzucie karnym Karoliny Mokrzki. Na przełomie 41. i 42. minuty dwa gole z rzędu zdobyła Oktawia Płomińska (23:17). Przewaga gospodyń powoli, ale konsekwentnie rosła. Pięć minut później wynosiła już osiem bramek (27:19).

W ostatnie dziesięć minut meczu lublinianki weszły z dwucyfrowym prowadzeniem. Dominika Więckowska wykończyła kontrę, udowadniając, że świetnie czuje się nawet na… skrzydle (29:19). Bramki Roszak i Balsam sprawiły, że w 54. minucie było już właściwie po meczu (31:19). Ofensywa rzutowa Magdy Balsam sprawiła, że co chwilę przewaga miejscowych rosła do trzynastu trafień. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS-u FunFloor 36:23. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była Daria Szynkaruk, autorka siedmiu goli. Do niej trafił też tytuł MVP spotkania.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:23 (19:13)

MKS: Wdowiak, Gawlik – Szynkaruk 7, Balsam 5,Płomińska 4, Posavec 4, Kovarova 3, Noga 3, Andruszak 2, M. Więckowska 2, Roszak 2, Tomczyk 1, Achruk 1, D. Więckowska 1, Masna 1, Szczepaniak 1. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Waga 4, Schneider 4, Grobelna 4, Sobecka 3 Gadzina 3, Mielewczyk 2, Trbovic 1, Radushko 1, Szczepanek 1, Mokrzka, Królikowska. Kary: 8 min. Trener: Agata Cecotka

Sedziowali: Marina Dupli, Olena Podebrina (Kraków)