Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Lewica w sprawie szpitala powiatowego

– Nawet 13 milionów złotych z Krajowego Planu Odbudowy otrzymać może każdy szpital powiatowy w Polsce. To są pieniądze które pozwolą im się rozwijać. To są pieniądze o które zawalczyła Lewica – mówili posłowie tej partii podczas konferencji prasowej zwołanej przez szpitalem powiatowym w Piotrkowie. – Sytuacja Powiatowego Centrum Matki i Dziecka nie jest dobra, dlatego trzeba to sobie jasno powiedzieć: płatnikiem świadczeń zdrowotnych w tym kraju nie jest Rada Powiatu Piotrkowskiego, tylko Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego apelujemy do rządu – oddajcie nasze pieniądze! one należą się wszystkim naszym pacjentom, pracownikom szpitala i wszystkim mieszkańcom ziemi piotrkowskiej – dodał radny powiatowy Oskar Kuliński.

W czwartek przed PCMD w Piotrkowie odbyła się konferencja prasowa Nowej Lewicy. Wzięli w niej udział były poseł Artur Ostrowski a także obecni parlamentarzyści: posłanka Anita Sowińska, Tomasz Trela – poseł, wiceszef Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy czy Oskar Kuliński, radny Rady Powiatu a jednocześnie członek Zarządu Powiatu. – Dziękuję koleżankom i kolegom z Nowej Lewicy, że dzięki nim miliony Polaków dowiedziało się o pogarszającej się sytuacji szpitali powiatowych. Miejsc które bardzo często są na pierwszym miejscu walki o zdrowie i życie naszych mieszkańców. Dzisiaj stoimy przez naszym szpitalem powiatowym, w którym tylko w tamtym roku na świat przyszło ponad 800 dziec, który każdego dnia w czasie trwania pandemii był gotowy aby nieść pomoc. Mimo tego, próżno czekać na wsparcie Ministerstwa Zdrowia czy NFZ. To może dziwić, bo premier Morawiecki lubi się chwalić z kolejnymi ministrami zdrowia, ile pieniędzy idzie na wsparcie służby zdrowia. Pytanie jest następujące: gdzie te pieniądze są przejadane, bo na pewno nie tutaj – na samym dole, na polskiej wsi i polskiej prowincji. – mówił Oskar Kuliński i dodał: – My jako Rada Powiatu i Zarząd Powiatu, reprezentowany przez Starostę, tylko ostatnich latach przekazaliśmy na rzecz tego szpitala, ponad 16 milionów złotych swoich środków publicznych. Chętnie przekazalibyśmy te pieniądze na wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek czy położnych, remonty, zakup nowego sprzętu. Ale za każdym razem musieliśmy przekazywać te pieniądze, aby szpital mógł dalej funkcjonować i żeby nie został zlikwidowany. Sytuacja Powiatowego Centrum Matki i Dziecka nie jest dobra, dlatego trzeba to sobie jasno powiedzieć: płatnikiem świadczeń zdrowotnych w tym kraju nie jest Rada Powiatu Piotrkowskiego, tylko Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego apelujemy do rządu – oddajcie nasze pieniądze! one należą się wszystkim naszym pacjentom, pracownikom szpitala i wszystkim mieszkańcom ziemi piotrkowskiej – mówił radny powiatowy Oskar Kuliński.

– Znajdujemy się dziś przed szpitalem powiatowym w Piotrkowie. To jeden z ponad 250 szpitali powiatowych w Polsce o które walczyła Lewica. W Krajowym Planie Odbudowy, nie było wydatków na szpitale, i oto właśnie zawalczyliśmy. Wynegocjowaliśmy, że na szpitale zostanie przeznaczone 850 milionów euro, czyli 3,6 miliarda złotych, to jest średnio 13 milionów złotych na placówkę. To są konkretne pieniądze które pozwolą im się rozwijać. Dopilnujemy, by te środki trafiły także do Piotrkowa. – mówiła posłanka Anita Sowińska.

Podobne konferencje zorganizowano także przed szpitalem w Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie i Rawie Mazowieckiej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!