Laweta uderzyła w autobus

Views: 994

Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu lawety z autokarem. Ze wstępnych informacji wynika, że w stojący na przystanku autobus autosan, uderzył mercedes przewożący samochód osobowy. Do zdarzenia doszło na DK12 w Sulejowie, kilka minut przed godziną 23.00 w środę.

Kierowca autobusu zatrzymał się na przystanku. W tym miejscu nie ma zatoki, dlatego autokar stał na jezdni. – W pewnym momencie w autobus uderzyła laweta. W autokarze znajdowało się czterech pasażerów oraz kierowca. Nikt z nich nie ucierpiał. Ranne zostały za to osoby jadące lawetą. Pasażera mercedesa musieliśmy uwolnić z zakleszczonego pojazdu – informuje Piotrkowski24 mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy w PSP w Piotrkowie. – 44-letni kierowca lawety najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go pojazdem i doprowadził do zderzenia. Obaj kierujący byli trzeźwi – wyjaśniła asp. Ilona Sidorko z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Z naszych informacji wynika, że mężczyźni jadący lawetą mają połamane nogi. Droga była zablokowana przez kilka godzin. W akcji ratunkowej brało udział 6 zastępów strażaków – 3 z PSP Piotrków, a także z OSP Przygłów i OSP Sulejów.

FOTO: OSP Przygłów.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Nmusial szybko jechać tym sprinterem. Kierowca autobusu mógł przynajmniej włączyć kierunek choć nie ma takiego obowiązku. Zapobiegło by to nieszczęściu. A tak laweta na zlom. Ładunek zniszczony ludzie połamani. Ech.