reklama
Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Ławeczka Niepodległości w Piotrkowie

Jedni mówią, że to przewrócona lodówka ze starym fotelem tramwajowym, inni się nią zachwycają. Ławeczka Niepodległości, bo o niej mowa, zainstalowana została tuż obok wieży ciśnień. Piotrków jest jednym ze 136 miast w Polsce, w którym taki obiekt zbudowano.

Ławkę zainstalowano w miniona sobotę. – To ostatni element obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Piotrków Trybunalski jest jednym ze 136 samorządów, których ofertę pozytywnie rozpatrzyło Ministerstwo Obrony Narodowej i przyznało dofinansowanie na ten projekt. To miejsce, które będzie służyło nie tyko temu by odpocząć, ale pełnić będzie także funkcje edukacyjne. Można uruchomić dostępne materiały dotyczące między innymi roli Piotrkowa w latach 1914-1918 w odzyskaniu niepodległości – powiedział Andrzej Kacperek, zastępca prezydenta miasta.

Ławka kosztowała 33 tysiące złotych. Samorząd Piotrkowa zapłacił 7 tysięcy – resztę dofinansowało MON. Pomnik posiada kod QR, który umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych. Ławka wyposażona jest także w ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!