Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kup działkę za pół darmo!

Niebawem za miejskie działki pod budowę domu zapłacimy połowę ceny rynkowej. Startuje program zachęcający do osiedlania się w Piotrkowie Trybunalskim. “Działka pod budowę domu za 50% ceny” to oferta dla osób poszukujących nieruchomości pod budowę domu. Nowy program to naturalna kontynuacja wcześniejszego projektu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”, który – ze względu na zmiany w prawie i likwidację użytkowania wieczystego – został wygaszony.

W nowej ofercie Urzędu Miasta będzie można kupić działkę za 50 procent jej wartości. – Łącznie w ofercie znajduje się aktualnie ponad 20 działek w różnych lokalizacjach oraz o różnych wielkościach. To dopiero początek, ponieważ przygotowujemy już kolejne nieruchomości – mówił prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, że program to odpowiedź miasta na zapotrzebowanie mieszkańców.

Zgodnie z założeniami wszystkie działki zakwalifikowane do programu będą wystawione do przetargu po cenie rynkowej. W przypadku, kiedy nie znajdzie ona nabywcy, w drugim przetargu będzie wystawiona do sprzedaży za połowę ceny. – Najczęściej determinantą decyzji o budowie domu tuż poza granicami miasta jest cena nieruchomości. Tą inicjatywą chcemy przeciwdziałać takiemu trendowi i zaoferować atrakcyjne działki w ciekawych lokalizacjach i bardzo dobrych cenach  – podkreślał prezydent i poinformował, że w programie istnieją również pewne obostrzenia,  które z grona potencjalnych kupców wyeliminują spekulantów oraz deweloperów.

Jak wyjaśniała podczas spotkania z mediami Agnieszka Kosela, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami, osoba, która zakupi działkę w ciągu dwóch lat od daty jej nabycia musi rozpocząć budowę, a w ciągu pięciu lat ją zakończyć, zameldować się w tym miejscu i stać się płatnikiem podatku w Piotrkowie.

Obecnie w ofercie znajdują się 22 działki, a pierwsze przetargi zaplanowano już w tym roku. – Działki mają od 450 do ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Znajdują się m.in. na osiedlu Jeziorna oraz przy ulicach: Żółtej, Spacerowej i Prostej, Michałowskiej oraz Rolniczej – wyliczała Agnieszka Kosela.

Działki zlokalizowane sa na ulicach: Prostej, Żółtej, Michałowskiej, Bursztynowej, Jeziornej, Goździków, Kajakowej i Rolniczej.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mlody
Mlody
16 września, 2020 19:58

Pan prezydent chce odzyskać zamrożone pieniądze które wydla podczas przetargów nie oficjalnych i chce spieniężyć konto zapewnić sobie na starość doborowe życie w innym kraju jak większość mieszkańców wyjeżdżających nie mających normalnego godnego życia

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x