reklama
Grabica

Działki dla rekreacji

Źródło: UG Grabica

Gmina Grabica reprezentując lokalną społeczność miejscowości Twardosławice, na czele z sołtysem Józefem Pirkiem, od kilku lat starała się o to, by stać się właścicielem nieruchomości należących do skarbu państwa znajdujących się w tej miejscowości. Nie będąc właścicielem tych terenów, gmina nie mogła wydatkować środków finansowych na ich efektywne zagospodarowanie. Z tych względów głównym celem dla władz samorządowych stało się nabycie tych terenów, by można było stworzyć na nich atrakcyjne miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.

18 grudnia 2018 roku udało się doprowadzić do szczęśliwego finału sprawę pozyskania gruntów z zasobu skarbu państwa w formie darowizny, wyrażonej aktem notarialnym. Gmina Grabica przejęła dwie działki zlokalizowane na terenie miejscowości Twardosławice. W podpisaniu aktu notarialnego udział brali – w imieniu skarbu państwa starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, zaś w imieniu gminy Grabica wójt Krzysztof Kuliński.

Pozyskane działki mają kształt wydłużonego prostokąta o łącznej powierzchni ponad 1,2 ha. Władze gminy Grabica nie są obojętne na postulaty mieszkańców i chcą wychodzić na przeciw ich potrzebom, dlatego poszerzają m. in. ofertę sportowo-rekreacyjną. W planach jest utworzenie w Twardosławicach miejsca, które nie tylko podniesie komfort życia mieszkańców, ale również wpłynie na większą integrację lokalnej społeczności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!