Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ktoś obraził uczucia religijne? Policja wszczyna śledztwo i nie pozwala stawiać zniczy przed biurem PiS

Piotrkowska policja wszczęła śledztwo w sprawie obrazy uczuć religijnych przez protestujących w obronie praw kobiet. Chodzi o transparent pozostawiony przed biurem parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Mundurowi zabezpieczając dowody, de facto posprzątali chodnik przez biurem PiS.

– Mogę potwierdzić, że do piotrkowskiej policji wpłynęło zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych. W związku z tym, policjanci przy biurze poselskim PIS w Rynku Trybunalskim wykonywali czynności procesowe i zabezpieczali dowody – powiedziała Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.

Planowany na dziś protest został odwołany przez „Piotrkowski Strajk Kobiet”, o czym poinformowano dziś na FB:

Dziś, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie możemy się z Wami spotkać. Nie chcemy nikogo narazić, w tym siebie.Zobaczcie proszę jakie wytyczne przygotowano dla prokuratorów!!!
Bezradna wobec spontanicznych wybuchów oburzenia władza wyciąga pięść żeby zdusić nasz protest!

Okazuje się, że Prokurator Krajowy nakazuje śledczym w całym kraju ściganie organizatorów protestów oraz osoby, które namawiają do udziału w demonstracjach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Organizatorom protestów – według wytycznych – może grozić do ośmiu lat więzienia.

„Polecam niezwłoczne informowanie Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu, którego przedmiotem jest sprowadzenie, w związku z odbywającymi się obecnie nielegalnymi zgromadzeniami, niebezpieczeństwa dla życia i lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach” – czytamy w piśmie, do którego dotarł dziennikarz RMF FM Patryk Michalski.

To jednak nie przeszkodziło około stu mieszkańcom miasta by w strugach deszczu przyjść spontanicznie na Rynek i protestować o obronie kobiet.

Podczas spaceru na Rynku doszło do incydentu. Młody chłopak za to, że postawił znicz przed biurem PiS, został zabrany do nieoznakowanego radiowozu, spisany i pouczony, że sprawa swój finał może mieć w sądzie.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!