Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kto uszkodził szyby na starówce?

W sylwestrową noc nieznani sprawcy uszkodzili szyby w kilku lokalach na piotrkowskiej starówce. Apteka, kwiaciarnia, dwie restauracje i mieszkanie prywatne, to tylko niektóre miejsca gdzie grasowali wandale. Sprawców poszukuje policja.

Do uszkodzenia szyb doszło w sylwestrową noc. – Około 5 nad ranem otrzymałem telefon od znajomego, że w naszej restauracji jest wybita szyba. Wcześniej dostałem powiadomienia z monitoringu, ale po sprawdzeniu kamer okazało się, że nie ma nikogo w lokalu, dlatego uznałem że to pomyłka. Dopiero po telefonie przyjechałem na miejsce – mówi właściciel restauracji. – Szczęście, że nikt nie wszedł do środka. Zabezpieczyłem otwór okienny i czekamy na szklarza – dodaje.

Tej samej nocy ktoś uszkodził szybę w aptece. – Mogę się tylko domyślać, że zrobiła to jakaś grupa. Szli i po kolei uszkadzali szyby na starówce. Ja mam antywłamaniowe okna więc nie zdołali ich wybić, ale szyba jest mocno uszkodzona. Co z tego, że mam ubezpieczenie, jak i tak będę musiał ponieść pewnie koszty – mówi właściciel apteki.

Policja zapowiada dochodzenie w tej sprawie. – Od jednego z przedsiębiorców przyjęliśmy zawiadomienie w tej sprawie. Lokal objęty jest kamerami monitoringu miejskiego, dlatego będziemy analizować nagrania. W związku z tym, że wartość strat szacowana jest powyżej 500 złotych, uszkodzenie to kwalifikowane jest jako przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia – informuję asp.szt. Izabela Gajewska, z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

4 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: