Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Kostromska już przejezdna

Bez przecięcia wstęgi, rozdawania kierowcom miejskich gadżetów, bez uścisków dłoni gospodarza miasta oddano do użytku wyremontowany fragment ulicy Kostromskiej – od Polnej do Wojska Polskiego. Kierowcy po nowym asfalcie mogą jeździć od poniedziałku.

– Praktycznie wszystkie prace zostały zakończone. W najbliższych dniach wykonywane będą jeszcze ostatnie roboty porządkowe, ale one nie będą wpływać na ruch na drodze – podkreślają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Najważniejszym etapem inwestycji była budowa nowego ronda, które powstało przy skrzyżowaniu ulicy Kostromskiej z ulicą Polną. – Powstało tutaj rondo z prawdziwego zdarzenia, które na kierowcach wymusza konieczność zmiany toru jazdy. To powoduje konieczność zwolnienia przed dojazdem do skrzyżowania – opowiada o zaletach nowego rozwiązania zastępca prezydenta miasta Adam Karzewnik.

Oprócz prac przy rondzie inwestycja objęła także modernizację chodnika, ścieżki rowerowej i jezdni. Po zachodniej stronie ulicy naprawiony został ciąg pieszo-rowerowy oraz wyremontowany fragment chodnika na części od ul. Wojska Polskiego do ul. Klonowej. Z kolei po stronie wschodniej wyremontowany został cały chodnik na fragmencie od ul. Wojska Polskiego do ul. Polnej.

Tagi

Powiązane artykuły

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close