Piłka nożnaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Kontrolowane zwycięstwo Wybrzeża z Piotrkowianinem

Po niezwykle emocjonującym meczu, kontrolując wynik od samego początku, Energa Wybrzeże Gdańsk zwycięża z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (35:20). Tym samym, gracze znad morza dopisali do swojego konta niezwykle cenne 3 punkty.

Wynik dzisiejszego meczu między Wybrzeżem a Piotrkowianinem otworzył rzutem ze skrzydła Mateusz Góralski. Bramkę na 3:2 dorzucił Patryk Pieczonka, a zdobytego prowadzenia gdańszczanie nie oddali już do końca meczu. W 16 minucie Michał Peret podwyższył wynik na 10:5. Wybrzeże nakręcało się coraz bardziej, a trener Michał Matyjasik dwukrotnie prosił o czas, jednak nie poskutkowało to lepszą grą Piotrkowa. Wyśmienicie bronił dziś bramkarz gospodarzy, Amine Bedoui, który w pierwszej połowie odbił aż 8 piłek. Drużyny zeszły do szatni przy wyniku 19:11 po trafieniu Piotra Papaja.

Po przerwie, swoją dobrą grę konsekwentnie kontynuowali gdańszczanie. W 39 minucie karnego wykorzystał Mateusz Góralski (23:14). Jednak nie wszystko układało się idealnie-trzecią dwuminutową karę otrzymał Nejc Zmavc, co poskutkowało odesłaniem go na trybuny. Co więcej na ławkę kar odesłany został Rafał Stępień. Piotrkowianin grał w podwójnej przewadze, jednak nie potrafił wykorzystać tego atutu. Kolejną kontrę wykorzystał Mateusz Jachlewski, zwiększając przewagę gdańszczan. Do bramki rywali trafił również rzutem przez całe boisko, Kornel Poźniak (33:20). Ostatecznie to gospodarze zwyciężyli w całym meczu 35:20 i dopisali do swojego konta niezwykle cenne 3 punkty.

Energa Wybrzeże Gdańsk: Bedoui, Poźniak 1 – Góralski 5, Milicević 5, Pieczonka 5, Papaj 4, Jachlewski 4, Peret 3, Powarzyński 2, Tomczak 2, Papina 2, Stępień 1, Domagała 1 oraz Zmavc, Siekierka, Niedzielenko.
Karne: 5/7.
Kary: 14 min. (Zmavc 6 min. – cz.k., Domagała, Stępień, Jachlewski, Papina – po 2 min.).

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Chmurski, Kot – Stolarski 5, Matyjasik 5, Surosz 3, Kowalski 2, Swat 2, Wadowski 1, Żyszkiewicz 1, Wawrzyniak 1 oraz Mosiołek, Filipowicz, Grzesik, Pożarek, Runowski, Makowiejew.
Karne: 4/6.
Kary: 12 min. (Filipowicz 4 min., Kowalski, Surosz, Żyszkiewicz, Chmurski – po 2 min.).