UncategorizedWolbórzWydarzenia

Kongres dla seniorów w Wolborzu

Projekt „WspieraMY kobiety z SENSem” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu w partnerstwie w Wolborskim Stowarzyszeniem Senior-Vigor zakładał przeprowadzenie cyklu wydarzeń dla kobiet 50+. Inicjatywa została zorganizowana dzięki uzyskaniu dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Promuje Łódzkie, środków Łódzkiego Domu Kultury oraz Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas kongresu 160 kobiet z sześciu gmin powiatu piotrkowskiego (Wolbórz, Moszczenica, Czarnocin, Gorzkowice, Rozprza, Ręczno) wzięło udział w prelekcjach, wykładach i części warsztatowej. Spotkanie otworzył wicestarosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, nawiązując do działań na rzecz seniorów i polityki senioralnej w powiecie piotrkowskim. Głos zabrali również burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz Dyrektor ŁDK Jacek Sokalski przedstawiając inicjatywy na rzecz seniorów w gminie Wolbórz oraz propozycje „Przystanku 60+”. Podczas projektu beneficjentki wzięły udział w warsztatach teatralnych, hackathonie kompozytorskim, spotkaniu z psychologami i trenerami oraz warsztatach storytelling. Wszystkie uczestniczki miały okazję uczestniczyć w promocji książki Elżbiety Stępień, której publikacja „Ta kobieta” porusza ważne kwestie rozwoju osobistego i poszukiwania swego miejsca na ziemi w każdym wieku.

Głównym celem projektu była aktywizacja kobiet, seniorek, zebranie informacji zwrotnej o potrzebach tej grupy społecznej i wypracowanie jeszcze lepszej polityki senioralnej w powiecie piotrkowskim. Kongres zakończył koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem i wspólne śpiewanie piosenek z repertuaru Anny German. Projekt „WspieraMY kobiety z SENSem” patronatem objął Starosta Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała. W inicjatywę włączyło się szerokie grono kobiet reprezentujące kulturę i oświatę z terenu powiatu piotrkowskiego.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: