Nadchodzące wydarzeniaPiotrków Trybunalski

Koncert z cyklu „Jazz Scena Zamek”

Zapraszamy na niecodzienny koncert w wykonaniu Magdy Bożyk z zespołem. Muzycy wystąpią podczas XXVI koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek, który odbędzie się w sobotę, 23 lutego br., o godzinie 19.00 w piotrkowskim Muzeum – plac Zamkowy 4.

Artystów łączą z Piotrkowem szczególne więzi, poprzez współpracę z piotrkowianami. Rafał Samborski współtworzył muzycznie pierwszy album zespołu – „Yearning”. Natomiast Martyna Kwiatkowska i Mariusz Michalik wraz z grupą przyjaciół stworzyli klip do „Words”.
Magda Bożyk jest autorką tekstów i piosenek, które wykonuje razem ze swoim zespołem w składzie: Władek Grochot (trąbka), Tomek Kobiela (gitara elektryczna), Radek Kopeć (gitara basowa), Jarema Pogwizd (instrumenty klawiszowe, fortepian), Michał Tincel (perkusja). Muzycy współtworzą ciekawe brzmienie. Pojawiają się zarówno proste piosenki, których głównym walorem jest głos wokalistki, a także melodie stanowiące tematy do jazzowej improwizacji, podczas której pole do popisu ma cały zespół. Obok rockowych riffów, przejmowanych przez poszczególne instrumenty, pojawiają się także ocierające się o klasykę współbrzmienia głosu z fortepianem, czy gitarą. W muzyce zespołu słychać wiele inspiracji, z których najsilniejszą pozostaje jednak jazz.

Zespół występuje zarówno na scenach klubowych, jak i na większych scenach i festiwalach (m.in. Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Teatr Leśny w Gdańsku, Festiwal Art Energy, Filharmonia Kaliska i in.). Mają na koncie dwa autorskie albumy: Yearning (2014) i Traces (2018), które zostały świetnie przyjęte przez publiczność. Piosenki z tych albumów są doceniane przez redaktorów muzycznych i trafiają to na propozycje listy przebojów (Trójka), to na kompilacje (Smooth Jazz Cafe), to do audycji radiowych, kierowanych do bardzo wyspecjalizowanego grona odbiorców (Dwójka, Rozmowy Improwizowane).
Wstęp na koncert jest wolny.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!