KulturaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Koncert wybitnego ukraińskiego artysty Illii Ovcharenki

W piotrkowskim Muzeum odbył się wyjątkowy koncert fortepianowy w wykonaniu wybitnego młodego ukraińskiego artysty Illii Ovcharenki. Przed koncertem pianista powiedział, że występ jest formą podziękowania dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, którzy po napaści Rosji na Ukrainę udzielili pomocy rodzinie pianisty. Artysta wyraził też wdzięczność wszystkim Polakom za okazane serce i bezinteresowną pomoc wobec Ukraińców szukających schronienia przed wojną.

llia Ovcharenko urodził się na Ukrainie w 2001 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku ośmiu lat, a w wieku lat dwunastu zaproszony został na studia do Kijowskiej Szkoły Muzycznej. Po jej ukończenie kontynuował studia w Tel Awiwie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych, których wielokrotnie był laureatem. Grał z czołowymi światowymi orkiestrami i współpracował ze znanymi dyrygentami. Utwory w wykonaniu pianisty wielokrotnie nagrywane były w ukraińskim radiu i telewizji. W 2019 r. artysta zaprezentował swą pierwszą płytę w Narodowym Radiu Ukrainy. Obecnie przebywa w Izraelu, gdzie kontynuuje swoją karierę muzyczną.

Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać zróżnicowanego repertuaru bowiem jak poinformował we wstępie artysta, idea tego koncertu zrodziła się spontanicznie dlatego też utwory dobrane zostały w sposób spontaniczny. Pianista zagrał kilka żywszych utworów, ale skupił się głównie na kompozycjach nostalgicznych i melancholijnych, które pozostają w korelacji z obecną sytuacją na Ukrainie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!