WolbórzWydarzenia

Koncert Noworoczny w Wolborzu

Bogdan Szulc i Henryk Sęk otrzymali tytuły Zasłużony dla Gminy Wolbórz. W Wolborskim Centrum Kultury odbył się koncert noworoczny. Tradycyjnie w każdy ostatni piątek stycznia odbywa się w Wolborzu Koncert Noworoczny, doroczne otwarte spotkanie dla mieszkańców, podczas którego burmistrz Wolborza podsumowuje rok miniony i przedstawia plany inwestycyjne na rok bieżący.

Tak było i tym razem, gości powitała Kamila Dubilas – Boroń dyrektor WCK, oddając głos Andrzejowi Jarosowi, który omówił multimedialną prezentację dokumentującą rok 2018. W drugiej części przedstawiony został prorozwojowy budżet na rok 2019, w którym aż 39 % środków przeznaczone jest na inwestycje w gminie. 

W trakcie koncertu wręczone zostały tytuły Zasłużony dla Gminy Wolbórz, które w tym roku, decyzją Rady Miejskiej Wolborza otrzymało dwóch wieloletnich zasłużonych samorządowców: Bogdan Szulc i Henryk Sęk. Okolicznościowe statuetki i dyplomy wręczyli Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza i Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej. 

W części artystycznej koncertu wystąpiło Trzech Polskich Tenorów przy akompaniamencie orkiestry Bogna Bend. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności, a bisom nie było końca. Na zakończenie w sali lustrzanej WCK goście wzięli udział w toaście noworocznym wygłoszonym przez burmistrza Wolborza. 

Do Wolborza na koncert noworoczny przyjechali m.in. Grzegorz Lorek – poseł na Sejm RP, Zbigniew Ziemba- wicemarszałek województwa łódzkiego, Piotr Wojtysiak – starosta powiatu piotrkowskiego oraz Antoni Karlak – wójt zaprzyjaźnionej gminy Jabłonka na Orawie. 

Tradycją koncertów noworocznych jest także wyróżnianie osób, które w minionym roku wykazały się działalnością na rzecz gminy Wolbórz.

Rok 2018 obfitował w gminie w wydawnictwa: okolicznościowe foldery i albumy. Pracowały nad nimi zespoły osób zrzeszone w wolborskich organizacjach i stowarzyszeniach. Co ważne, pieniądze na te publikacje gmina pozyskała z zewnętrznych grantów i dotacji. Burmistrz Wolborza postanowił wyróżnić osoby, które z ramienia stowarzyszeń otrzymały dotacje. Okolicznościowe wyróżnienia otrzymali:
Teresa Duda, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza – wydawca albumu „Sławni Wolborzanie” oraz „Wojna i Okupacja na Ziemi Wolborskiej” w opracowaniu Pawła Wąsa. 
Jadwiga Banaszkiewicz, prezes Wolborskiego Stowarzyszenie Kultury i Turystyki – wydawca folderu „WTKiT na turystycznych szlakach”.
Anna Mizgalska-Dąbrowska, prezes Wolborskiego Stowarzyszenia Seniorów i Osób Niepełnosprawnych „Senior-Vigor” – wydawca folderu reklamowego „Wolbórz stawiamy na gospodarkę i turystykę.
Elżbieta Bąk, przewodnicząca Gminnej Rady KGW, z ramienia Stowarzyszenia Senior Uśmiech nadzorowała prace przy publikacji „Koła Gospodyń Wiejskich i Kultura Ludowa Gminy Wolbórz”.

Rok 2018 obfitował także w bardzo dobre wyniki sportowe mieszkańców gminy. Dwóch z nich zdobyło czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym. W zakresie działalności sportowej wyróżnienia otrzymali: Kacper Chodakowski i Norbert Chodakowski.
Zawodnicy trenują w Atletycznym Klubie Sportowym. 

W zakresie realizowanych inwestycji wyróżnienie otrzymała:
Iwona Czapla, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Proszeniu. Wyróżnienie zostało przyznane za determinację i zaangażowanie lokalnej społeczności w budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole podstawowej w Proszeniu.

Aż dwa projekty z Budżetu Obywatelskiego Marszałka Województwa wygrały konkurs i zostały zrealizowane w 2018 r. W zakresie realizowanych projektów dla mieszkańców wyróżnienia otrzymały: 
Magdalena Wnukiewicz, autor projektu Promocja czytelnictwa i bibliotek.
Barbara Duda, autor projektu Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. 

Rok 2018, to rok Niepodległej. Powołany przez burmistrza zespół, składający się z 27 osób przedstawicieli wszystkich organizacji i stowarzyszeń naszej gminy, opracował i zrealizował wiele wydarzeń jubileuszowych. Kulminacją obchodów Niepodległej było odsłonięcie popiersia Marszałka Piłsudskiego oraz koncert Zespołu Mazowsze w Wolborzu. Projektem NIEPODLEGŁA kierował i organizował prace zespołu, nadzorując prace przy budowie pomnika Marszałka Piłsudskiego – Marcin Pampuch, inspektor ds. promocji miasta, który także otrzymał wyróżnienie i podziękowanie burmistrza Wolborza. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!