Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Koncert charytatywny „Gwiazdka dla Szansy” – podsumowanie

Występy lokalnych młodych artystów, licytacje fantów, kiermasz bożonarodzeniowy oraz koncert operowy – tak w skrócie można podsumować koncert „Gwiazdka dla Szansy” który odbył się w sobotę (21.12) w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas kiermaszu kupić można było bożonarodzeniowe stroiki, bombki, ciasta, pierogi, kompozycje kwiatowe i inne akcesoria, bez których dekorowanie domu na święta będzie trudne. Najważniejsze jednak było to, co działo się na scenie. A na scenie zaprezentowali się mali artyści z zespołu Witoski z Grabicy, Schola Hosanna z Moszczenicy, Zespół Simare z Piotrkowa oraz artyści Polskiej Opery Kameralnej – Małgorzata Kulińska, Ewa Szpakowska, Andrzej Niemierowicz i Kazimierz Kowalski.

Rozumiem, że dzisiaj spotykamy się w gronie przyjaciół, ludzi, którzy rozumieją to, co chcemy zrobić i dzięki którym osiągnęliśmy nasz sukces. To jest nasz olbrzymi sukces a także rodziców naszych dzieci. Wczoraj się przenosiliśmy, dźwigaliśmy meble, sprzątaliśmy. I nie było widać zmęczenia, przygnębienia tylko wielką radość. Ludzie się ściskali i płakali, bo to było nasze. Bo nam się udało – dzięki dobru, które nas otaczało, dzięki ludziom, którzy nam pomogli – powiedziała Hanna Gural podczas otwarcia koncertu.

Pokazy artystów przeplatane były następującymi licytacjami. Za poszczególne vouchery wylicytowano następujące kwoty:
– lot małym samolotem z Michałem Szymańskim – 600 zł
– las w słoju do Kwiaciarni Czarna Owca – 350 zł
– kolacja w Restauracji Miód i Wino na Podklasztorzu – 550 zł
– innowacyjny zabieg kosmetyczny w salonie Anais – 300 zł
– tort ufundowany przez posła Grzegorza Lorka – 550 zł
– lot szybowcem ufundowany przez AZP – 500 zł
– koszulka reprezentacji Polski od rodziny J.Ronca – 600 zł
– oficjalny model piłki nożnej Euro 2020 od ŁZPN – 600 zł
– voucher do Kwiaciarni Czarna Owca – 400 zł
– lot ultralekkim helikopterem od firmy Boreas Aviaton – 550 zł
– 3 obrazy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie – 1500 zł

Łącznie z licytacji to ponad 6500 złotych. Do puszek podczas kiermaszu wrzucono około 3500 złotych.

– Myślę, że to co się dzisiaj stało, to coś wyjątkowego nie tylko dla członków stowarzyszenia „Szansa”, ale dziś gwiazdka mocniej zajaśniała dla nas wszystkich, ponieważ dzisiaj podzieliliśmy się dobrem i miłością. Taki był cel tej inicjatywy którą wspólnie z panią Hanną Gural, szefową ośrodka podjęliśmy czyli „Gwiazdka dla Szansy”. Bardzo się cieszmy, że ośrodek ma swoja nową, własną siedzibę i marzenia stały się rzeczywistością, a ten skromny grosz który dołożymy dzięki temu koncertowi, będzie uzupełnieniem tego co jeszcze w tej siedzibie brakuje – powiedział tuż po koncercie starosta Piotr Wojtysiak.

– Dla nas teraz każdy grosz się liczy. Tak naprawdę to wszystko dzięki pracy tych którzy nam pomogli. Bardzo się cieszę, ze się udało. Wszystkie uzyskane dziś pieniądze, przeznaczone będą na doposażenie Ośrodka – mówiła w rozmowie z nami Hanna Gural. – Na Wysokiej pozostało tylko moje biurko z papierami. Całą resztę już przenieśliśmy. Formalnie w nowym miejscu zaczynamy pracę od 2 stycznia. Nie wiem jednak czy uda nam się do tego czasu wszystko poustawiać i posprzątać. Pewnie przez pierwszy tydzień będziemy „uczyć się” nowego budynku, ale myślę że po Trzech Królach zaczniemy pełną parą – dodaje szefowa „Szansy”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
matka
matka
22 grudnia, 2019 15:41

Gratulacje dla pani Gural, dla rodziców, dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania nowej Szansy.
Robicie dobrą robotę!
Moja córka od dawna nie jest dzieckiem i w innej placówce otrzymuje pomoc, ale dla maluchów (i starszych dzieci) oraz ich rodziców „Szansa” jest faktycznie szansą na lepsze życie. To co się wypracuje we wczesnym dzieciństwie zaprocentuje w przyszłości.
Życzę Wam realizacji planów i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020 i w kolejnych latach.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!