Sport

Kolejny sukces bilardowy zawodników z Rękoraja

W zawodach w Sosnowcu i Łodzi, bilardziści z Rękoraja zajęli medalowe miejsca.

W Sosnowcu odbył się Puchar Polski Kobiet. W turnieju brały udział najlepsze zawodniczki w kraju by zdobywać punkty rankingu Polski sezonu 2018 oraz otrzymać kwalifikację na mistrzostwa Polski Kobiet. Anita Sochacka dotarła do finału i zajęła ostatecznie II miejsce. Anita zajmuje obecnie III miejsce w rankingu Polski kobiet sezonu 2018. Duże szanse na udział w Mistrzostwach Polski ma Aleksandra Burczyńska, sklasyfikowana obecnie na 12 miejscu.

Natomiast w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzieżowej, zawodnicy z Rękoraja zdobyli pięć pucharów. Wojewódzka Liga Młodzieżowa w Bilard, to cykl czterech turniejów rankingowych w sezonie 2018. Uczestniczy w niej ponad stu młodych zawodników ze szkół podstawowych oraz gimnazjów województwa łódzkiego. W pierwszym turnieju w łódzkim klubie Frame zawodnicy z Rękoraja zdobyli pięć pucharów. W kategorii gimnazjum I miejsce zajął Krystian Bednarek, III miejsce zdobyli Krzysztof Derendarz oraz Oskar Jamorski. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajął Paweł Nowak, III miejsce wywalczył Jakub Danielak.

Aktualnie w Kielcach rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów. Trzymamy kciuki za zawodników z Rękoraja.

Na zjęciu: Anita Sochacka                                                                 Na zdjęciu: Anita Sochacka