Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Kolejne sukcesy Maxa Danielaka

Maksymilian Danielak srebrny w Grand Prix Polski w Bieruniu! Nasz zawodnik dorzucił kolejny medal w prestiżowej imprezie.

Tym razem zajął drugie miejsce w rozgrywanym w ostatni weekend GP Polski U19 w Bieruniu. W finale Max, po trwającym godzinę i 10 minut meczu przegrał z Mateuszem Golasem (Technik Głubczyce) 21:19, 17:21, 24:26. Zawodnik Ruchu tak skomentował ten występ: – Od samego początku nie siedział mi ten turniej. Przyjechałem po 3-dniowym zatruciu, z lekko kontuzjowanym, „otejpowanym” kolanem. I choć byłem rozstawiony z nr 1, w każdym meczu szło mi jak po grudzie. Ostatecznie w finale, w którym w trzecim secie prowadziłem 20:15 i miałem pięć lotek meczowych, gdzieś ta cała frustracja i zmaganie się ze słabościami dało o sobie znać. I nie wytrzymałem mentalnie i fizycznie. Nie umniejsza to oczywiście zwycięstwa Mateusza, który po prostu tego dnia był ode mnie lepszy. Cóż, teraz trzeba wyciągnąć wnioski, bo takie porażki uczą i… naprawić kolano. W tym tygodniu zamiast treningów będę gościł głównie w gabinecie fizjoterapeuty. – powiedział piotrkowski sportowiec.

Maksymilian Danielak jest zawodnikiem KKS Ruch Piotrków Trybunalski.