Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kolejne ciężarówki wycofane z jazdy

Dwie przeładowane, za szerokie i za długie ciężarówki wycofali z dalszej jazdy funkcjonariusze łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówki pojechały na wyznaczony parking strzeżony. Wobec przewoźników drogowych zostaną wszczęte postępowania administracyjne.

Zestawy przewożące palownicę i ładowarkę zatrzymali inspektorzy ITD podczas działań przeprowadzonych w nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 grudnia) na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Ciężarówki zostały skierowane do punktu umożliwiającego kontrolę ich masy, nacisków osi na drogę i wymiarów.

Zespół pojazdów z palownicą ważył 87,9 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Przekroczenie dozwolonego nacisku grupy osi składającej się z więcej niż trzech osi pojazdów silnikowych wynosił 39,2 tony zamiast dopuszczalnych 32 ton. Oprócz tego zestaw z ładunkiem był za długi o blisko 7 metrów i za szeroki o prawie pół metra. Z kolei ciężarówka z ładowarką ważyła 49,05 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Zestaw z ładunkiem był także za długi o półtora metra, za szeroki o blisko 0,7 metra i za wysoki o niemal pół metra.

Obaj przewoźnicy nie posiadali wymaganych zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Nieprawidłowe transporty maszyn budowlanych skierowano na parking strzeżony. Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Za ujawnione nieprawidłowości obu przedsiębiorcom grożą wysokie kary pieniężne – informuje WITD.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!