Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Kolejna zmiana organizacji ruchu na A1. Będą utrudniania!

W związku z kolejnym etapem budowy autostrady A1 Tuszyn – granica województwa, w nocy z czwartku na piątek (z 14-go na 15-ty listopada) zmieniona zostanie organizacja ruchu w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód (skrzyżowanie A1 i S8) – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Konieczne jest wyłączenie z użytkowania łącznicy, którą kierowcy jadący z Warszawy zjeżdżali z drogi ekspresowej S8 na autostradę A1. Zostanie ona wyburzona, co planowane jest w ostatni weekend miesiąca. W związku z tym od najbliższego piątku jadący od strony Warszawy, już na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ (S8/DK12) zjadą na jezdnię wschodnią, po której ruch będzie się odbywał w obu kierunkach.

Prędkość na tym odcinku zostanie ograniczona do 70 km/h. Następnie dojadą do tymczasowego skrzyżowania (które ma formę części okręgu) wybudowanego w rozwidleniu A1 i S8, gdzie skręcą w kierunku południowym na autostradę A1. Będą jednak musieli ustąpić pierwszeństwa jadącym autostradą w kierunku Łodzi. Przejazdy: z Łodzi w kierunku Katowic i z Katowic w stronę Warszawy będą się obywały bezkolizyjne.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do chwili wybudowania nowej estakady, co jest planowane na przełom 2020 i 2021 roku.

Na zdjęciach pokazano tymczasowe skrzyżowanie u zbiegu A1 i S8, zaś na schematycznym rysunku zaznaczono przejazdy: kolorem czerwonym kierunek Katowice – Łódź, kolorem zielonym Warszawa – Katowice. W miejscu przecięcia się linii jadący z Warszawy ustępują pierwszeństwa jadącym do Łodzi.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!