Ponad promil alkoholu w organizmie 37-latka był przyczyną niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Wolskiej w miejscowości Siomki (gmina Rozprza). Mężczyzna kierujący pojazdem osobowym Audi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi ciężarowemu.
Do zdarzenia doszło w Siomkach na krzyżowaniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37-letni kierowca Audi, wyjeżdżając z ul. Wolskiej, zignorował zasady ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce poruszającej się ul. Piotrkowską. Konsekwencją tego rażącego błędu było zderzenie pojazdów.
Na miejsce natychmiast wezwano służby. Okazało się, że przyczyną nieostrożnej jazdy kierowcy Audi była nie tylko nieuwaga, ale przede wszystkim stan nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że 37-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów. W tym przypadku, nietrzeźwy kierowca dodatkowo spowodował kolizję, stwarzając realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.


















Polecamy