GrabicaKultura

Kolędowanie z Grabiczanami

Tradycją stało się, że okres kolędowy dla Zespołu Grabiczanie jest bardzo pracowity. 6 stycznia można ich było posłuchać w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim, natomiast w sobotę 11 stycznia w galerii Focus Mall podczas 28. Finału WOŚP. Ze swoim repertuarem zaprezentowali się także w Kościele św. Benedykta i św. Anny w Srocku.

Śpiewana z serca muzyka, zaaranżowana przez państwa Grażynę i Daniela Baranowskich, wzmocniona siłą tradycji i uzupełniona śpiewem budziła niesamowite wrażenia! Słowa nieznanych często kolęd, ich treść i połączenie mocnego głosu solistów zabrzmiało rewelacyjnie. Trzeba przyznać, że akustyka kościołów wzmocniła jeszcze ten przekaz, sprawiając, że wykonanie utworów było przepiękne.

Na uwagę zasługuje nie tylko warstwa artystyczna, której przedstawiciele raz wprawiali w zadumę, innym razem wywoływali uśmiech na twarzy, ale także aspekt wizualny. Urok polskiego folkloru dało się bowiem odczuć nie tylko emocjonalnie, ale także i dostrzec przepiękne, regionalne stroje, które dopełniały styl wokalno-instrumentalny.

Wszystkie występy Grabiczan cieszyły się dużą popularnością, zaś od publiczności płynęły słowa uznania. Zespół nie zwalnia tempa i już przygotowuje się do nowych występów i udziału w festiwalach.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x