Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Koce i łózka z partnerskiego Vienne dla uchodźców z Ukrainy

Do Piotrkowa dotarł transport darów z partnerskiego miasta Vienne, które przydadzą się w kwaterowaniu uchodźców z Ukrainy. W transporcie znalazło się 100 łóżek polowych oraz koce, kołdry, żywność długoterminowa i zabawki. – informuje piotrkowski magistrat.

Pomoc partnerskiego miasta to efekt niedawnych wideorozmów prezydenta Krzysztofa Chojniaka z merem Vienne Thierrem Kovacem. Obok wielu różnych rzeczy, które dotarły do Piotrkowa, najwięcej jest łóżek polowych, ale są także koce i inne rzeczy.

– Nasza gmina Vienne postanowiła, we współpracy z Piotrkowem, wspomóc uchodźców z Ukrainy przywożąc łóżka, nakrycia, żywność. Jest to efekt rozmów, jakie mer Thierry Kovac prowadził niespełna miesiąc temu z prezydentem Chojniakiem – relacjonował po przyjeździe Robert Espérou, z urzędu miasta Vienne. Z kolei Olivier Brussoz, również z magistratu naszego partnerskiego miasta, zaznaczył. że mieszkańcy Vienne błyskawicznie zareagowali na apel o zbiórkę darów, kiedy dowiedzieli się, że do Piotrkowa przybyło wielu uchodźców z Ukrainy. – To jest nasz pierwszy taki gest, ale jeśli zajdzie taka potrzeba nasza pomoc będzie kontynuowana, ponieważ aktualnie przeżywamy coś strasznego i w takich momentach trzeba się solidaryzować – zapewniał.

Przywiezione dary w większości trafiły do sali gimnastycznej oraz magazynów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3, gdzie miasto ma już przygotowanych ponad 80 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Część transportu rozładowano do magazynu zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!