Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Poszkodowani klienci Neckermanna także w Piotrkowie

Mówi się, że nawet 4 tysiące polskich turystów przebywało na urlopach kiedy biuro Neckermann Polska ogłaszało kłopoty finansowe. Wiemy, że co najmniej 4 osoby z Piotrkowa Trybunalskiego przebywały w tym czasie w Maroku. Kilka następnych zabukowało swoje wyjazdy na październik i raczej zmuszeni będą pozostać w kraju.

– Cztery osoby które zakupiły wycieczki w naszym biurze a wyleciały do Maroka, w czwartek wracają do kraju – powiedział w rozmowie z nami Marcin Świdziński z piotrkowskiego Juventuru.

– W naszym biurze nie sprzedawaliśmy wielu wyjazdów z Neckermanna. Wszyscy ci którzy zamawiali u nas swoje wakacje, zdążyli już kilka dni temu wrócić do domu – informuje z kolei Janusz Łabuziński z biura podróży Katania.

Nie wiadomo natomiast ile osób samodzielnie poprzez stronę internetową zakupiło wyjazd na wakacje. Na fecebookowym profilu – Poszkodowani Polacy Neckermann Thomas Cook – bez trudu znaleźliśmy rodzinę Piotrkowa która pisze:

Mamy wylot na 5.10. Lecimy do Turcji w 7 osób. Siedzimy jak na szpilkach bo nie wiadomo co to będzie(…) ja napisałam do hotelu, ale na razie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Jestem załamana, mamy jechać w 5 osób dorosłych i 2 dzieci.

W przypadku kiedy turyści nie zdążą wyjechać, sprawa jest bardzo prosta. Należy zgłosić się do gwaranta tj. AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B.

Dokumenty, które powinny być w zgłoszeniu:
– imię i nazwisko oraz adres do korespondencji poszkodowanego podróżnego,
– kopie dowodów wpłat oraz udokumentowanie innych kosztów poniesionych podczas wycieczki,
– kopia umowy z biurem podróży,
– numer rachunku bankowego, na który ma nastąpić zwrot,
– oświadczenie, którym informujemy, że Neckermann Polska Biuro Podróży Spółka z o.o. nie wykonał całości lub części umowy oraz zawierające określenie wysokości roszczenia.

Turyści, których wyjazd został odwołany, mogą dzwonić do ubezpieczyciela w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, numer telefonu: +48 22 563 11 00 oraz pisać na adres e-mail: [email protected]

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x