Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kierowcy na podwójnym gazie zatrzymani przez policję

Kontrole drogowe przeprowadzone przez piotrkowskich policjantów ujawniły 6 kierowców, którzy byli po spożyciu alkoholu, bądź kierowali pod jego wpływem. Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości, czy po użyciu alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii.

Policjanci piotrkowskiej drogówki prowadzili akcję pn. „Alkohol i narkotyki”. Tylko jednego dnia zatrzymali dwóch kierowców kierujących w stanie nietrzeźwości oraz 4 którzy kierowali po użyciu alkoholu.

Pierwszą kontrolę policjanci przeprowadzili w Piotrkowie, na ulicy Wojska Polskiego. Tam kierujący audi, 26-letni mieszkaniec powiatu kierował w stanie po użyciu alkoholu. Chwilę później na ulicy Żelaznej policjanci zatrzymali opla. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca również podróżował po użyciu alkoholu. Przed godziną 7:30 policjanci na ulicy Wierzejskiej zatrzymali do kontroli kolejny pojazd. Tam 49-letni kierowca iveco jechał będąc w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze kontrole drogowe pozwoliły na ujawnienie kolejnych kierowców, którzy podróżowali po użyciu alkoholu. 37-letni kierowca deawoo, „wpadł” w Czarnocinie, natomiast 63-letni kierowca renault w Łochyńsku, gminie Rozprza. Najwyższy i najmniej chlubny wynik miał jednak 39-letni kierowca, który na ulicy POW jadąc swoim volkswagenem uderzył w zaparkowaną toyotę. Jak się okazało piotrkowianin miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, wsiadasz za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym!

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!